KUIDAS PESTA SELJAKOTTI?

KUIDAS PESTA SELJAKOTTI?

Seljakotid, mis on mõeldus reisimiseks ning matkamiseks vajavad samamoodi pesemist nagu igapäevased seljakotid. Kuigi seljakotte ei pea pesema väga tihti on hea teada kuidas seda teha, kui aeg on käes kuna must seljakott ei ole parim reisikaaslane nii puhastele riietele ega ka enesetundele. Kuidas aga pesta seljakotti? Nagu ikka on võimalik seljakotti pesta nii käsitsi kui ka pesumasinaga.

Pesumasinaga pesemine
Enne pesumasina kasutamist tuleb olla kindel, et kott kannatab masinpesu ja matkakoti puhul loomulikult ka tõsiasi, kas kott mahub pesumasinase. Tihti on seljakotid väga kallid ning kui kott ei kannata masinpesu siis ei pruugi sellest kallist seljakotist palju alles jääda. Olles aga kindel, et seljakott kannatab masinpesu on aeg ta pesuks valmis panna. Pesuks on vaja: pesuvahendit ning pesumasinat.

  1. Tühjenda kott, ava kõik lukud ning eemalda eemaldatavad osad nagu näiteks lisarihmad või metallist raamid.
  2. Puhasta kott prahist. Seda saab teha nii tolmuimejaga kui ka käsitsi kotti lihtsalt raputades.
  3. Võimaluse korral on soovitav panna kott pesukotti kuna see hoiab koti paelad ning muud lahtisemad osad koos. Samuti vähendab pesukott seljakotti kahjustamast.
  4. Kasutada tuleks õrnemale pesule mõeldud vahendit ning pesupehmendajat ei tohi kasutada kuna see võib kahjustada seljakoti materjali.
  5. Seljakotti tuleb pesta õrna pesu programmiga ning jaheda veega.

Käsitsi pesemine
Käsitsi seljakoti pesemine on vajalik juhul kui pesumasinaga ei saa või ei julgeta kotti pesta. Samuti on pikema matka või reisi korral võimalik käsitsi kotti pesta ka metsas. Pesuks on vaja: vett, nuustikut/hambaharja.

  1. Tühjenda kott ning eemalda eemaldatavad osad.
  2. Raputa kott prahist tühjaks.
  3. Järgmisena võib kotti leotada vees, samuti on võimalik otse edasi minna järgmise punktini ilma kotti leotamata.
  4. Seljakoti pesemine nuustikuga või hambaharjaga. Nuustikuga on võimalik kotti pesta suurematelt aladelt. Hambahari on aga hea kohtadele, mis on väiksemad või kus on märgatavalt plekke. Pesemisel ei tohi kasutada pesupehmendajat ning mitmed matkajad ei kasuta ka pesuvahendit kuna seda on raske välja loputada. Olenevalt kui must on seljakott saab ise valida kui detailselt on vaja kotti pesta.

Eelnevalt leotatud kotti on lihtne nuustikuga pesta nii seest kui ka väljast ning kasutades nii hambaharja kui ka nuustikut saab puhtaks ka raskesti ligipääsetavad kohad (nurgad, lukud). Loputage kott hoolikalt.

Seljakotti pestes tuleb ka keskenduda kohtadele, mis koguvad higi nagu rihmad ning selg.

PS: Seljakott peab enne kasutamist või kappi panemist olema täiesti kuiv. Niiske seljakott võib kapis hallitama minna või hullemat mustust külge tõmmata.

Seljakoti pesemine ei ole igakuine protsess kuid puhas seljakott tähendab puhtaid riideid. Lisaks ei ole see tegevus liiga raske ning aeganõudev, vastupidiselt võib see aga olla huvitav ning maandav tegevus. Huvitudes aga uuest seljakotist, on võimalik pilk peale heita seljakottide e-poele!


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!