5 ASJA MILLEGA ARVESTADA VALIDES KOTTI SOOJALE MAALE SELJAKOTIREISILE MINNES

5 ASJA MILLEGA ARVESTADA VALIDES KOTTI SOOJALE MAALE SELJAKOTIREISILE MINNES

Ilmad lähevad järjest jahedamaks ning päevad pimedamaks. Üha enam inimesi tunnevad ennast väsinuna ning selle tõttu otsivad nad energiat erinevatest kohtadest, söökidest, tegevustest. Siinkohal võib vaadata enda kodumaast kaugemale, kaugemale isegi Euroopast ning pilk visata itta või läände, kus on hetkel soojad, päikeseküllased ilmad. Seljakotiga reisimine on üheks huvitavaks võimaluseks näha maailma ning põgeneda pimeduse ning külma ilma eest. Järgmisena toome me välja viis asja, millega tuleb arvestada, kui soojamaa seljakotireis on juba ära planeeritud ning lennuk on varsti õhku tõusmas.

Millega arvestada seljakotti soetades?
Üks kõige tähtsamaid asju, millega arvestada kotti soetades on kliima, kuhu minnakse reisima. Soojas ning niiskes kliimas tuleb tähele panna koti materjale. Riigis, kus sajab tihti vihma tuleb rõhku panna seljakoti veekindlusele või soetada spetsiaalne kattekott, mida saab vihma korral mugavalt ning kiirelt enda seljakotile peale tõmmata. Samuti on hingav ning kerge materjal iga soojamaareisi hea sõber – tähtsaks võivad osutuda ergonoomsed hingavast materjalist seljatoed ning rihmad, mis jaotavad terve koti raskuse ühtlaselt seljale, hoides selgroo ning õlad sirgena.

Seljakoti suurus e. mitme liitrine seljakott sobiks reisile minnes. Nagu ikka oleneb seljakoti suurus reisi pikkusest, valikus olevad seljakotid on umbes 30L kuni 100L. 30 liitrised kotid sobivad lühema reisi jaoks, öö kaks kui palju asju ei pea kaasa võtma. 100 liitrised kotid on aga väga suured ning selle tõttu ka rasked kuid nad mahutavad väga palju.

Üldiselt on soovitav pakkida kaasa nii vähe asju kui võimalik. Mida kergem kott, seda kergem on ka samm. Samuti ei ole soojal maal nii palju riideid vaja kaasa võtta kui põhjamaades me võibolla harjunud oleme – joped, paksud püksid ning jakid võib rõõmsalt koju jätta.

Seljakoti tühikaal osutub tähtsaks kui reisida tahetaksegi just nii kergelt kui võimalik. Nagu iga matkasõber teab, kerge seljakotiga on lihtsam liikuda ning lühema ajaga saab rohkem maad läbida. Kerge tühikaaluga kott on mugav ning seljale sõbralik. Küll aga tuleb ka seljakotile lisakaalu juurde kui kott on suurem ning vajab lisatoetust nagu metallraamiga seljaosa. Jällegi oleneb kõik reisi pikkusest ning ka seljakoti kandja varasemastest kogemustest ning üldisest füüsilisest tervisest. Olles suurte, raskete kottidega harjunud, ei pruugi see punkt kõige tähtsam olla. Otsides aga kergemaid lahendusi, tuleb seljakoti tühikaalule rõhku panna.

Puusarihm on suurte seljakottide puhul väga heaks kaaslaseks. Rihm jaotab seljakoti raskuse ise ära nii, et kott püsiks mugavalt puusadel võttes osa raskuse õlgadelt, mistõttu on matkajal jällegi mugaval ringi liikuda ning õlad ei väsi nii kiiresti ära. Minnes aga soojale maale tuleks puusarihma sihtriigi riietes ka ära proovida kuna rihmad võivad hakata hõõruma – niiske ning soe õhk soodustavad higistamist ning rihmad võivad õrnadel riietel ning märjal nahal väga halvasti hõõruma hakata.

Sarnaselt õlapaeltele tuleb ka puusarihmad enne reisile minekut proovile panna, et nad oleksid õige suurusega ega hõõruks. Samuti peavad mõlemad toetama mugavalt õlgu / kotti puusadel, igasuguse ebamugavuse korral tuleb midagi muuta.

Eraldatav koti osa. Tihti on erinevatel seljakottidel eraldi osasid, mis toetavad eraldava koti olemasolu. Sinna pannakse tavaliselt tähtsad asjad, mida endaga kaasa võtta kui miskipärast peab matkaja enda kotiga lahku minema näiteks: lennukis; bussis; rongis. Eraldavat kotti võib võrrelda väikse kotiga, mis võetakse ülesse lennukisse pikamaa lennu puhul – kõik vajalik, mida on selleks eluetapiks vaja: dokumendid; vesi; väärtuslik elektroonika; mõned riided; raha vms.

Kokkuvõttes on seljakotireisid soojale maale igati teretulnud tegevused. Sellistel reisidel näeb rohkem kui kuu ajalisel hotelli puhkusel, sest see on aktiivne liikuv ning suhtlemisaldis. Seljakotireisi kõige tähtsamaks osaks ongi seljakott ning seda soetades tuleb kindlasti kõik korralikult läbi mõelda, meeles pidades ka sihtriigi kliimat. Väga mugavalt on võimalik erinevaid seljakotte ning lisasid soetada aga e-poest!

Seniks aga head reisi.


Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!